Výstava fotografií dětí z Keni

Publikováno
Výstava fotografií Můj svět v Art-n-Coffee

Od 1. do 30. června 2016 jsme poskytli výstavní prostor v naší KAVÁRNĚ & GALERII Art-n-Coffee nevládní organizaci Centrum Narovinu, která pomáhá dětem v Africe a zprostředkovává adopci na dálku.

Vystavené fotografie pořídily děti z Komunitního centra „Ostrov Naděje“, které Centrum Narovinu vybudovalo na ostrově Rusinga Island na Viktoriině jezeře.
 
 
Ostrov naděje je projekt, který zahrnuje sirotčinec, mateřskou školku, základní školu, zdravotní centrum, vzdělávací centrum a farmu a přispívá k řešení problémů života komunity na ostrově Rusinga.

Výstava fotografií je prodejní a koupí fotografie či drobných afrických předmětů, které si rovněž můžete prohlédnout v kavárně, podpoříte činnost a projekty Centra Narovinu.

Výstava fotografií Můj svět v Art-n-CoffeeVýstava fotografií Můj svět v Art-n-CoffeeVýstava fotografií Můj svět v Art-n-Coffee

Fotografie byly pořízeny díky fotoaparátům, které děti dostaly od adoptivních rodičů a dalších dárců. Děti zachycovaly svět kolem sebe a maličkosti, které je dělají šťastnými. Vznikl tak unikátní soubor fotografií, který přibližuje život na ostrově Rusinga v Keni očima dětí. Fotografie jsou doplněny o komentáře přímo od dětí.

Pět fotografií z vystavené kolekce bylo oceněno Medailí za kolekci v Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice.

Prohlédněte si televizní upoutávku na výstavu, kterou pořídilo před vernisáží Studio 6 České televize.

Výstava fotografií v Art-n-Coffee na Studiu 6 České televize

Výstava fotografií v Art-n-Coffee na Studiu 6 České televizeVýstava fotografií v Art-n-Coffee na Studiu 6 České televizeVýstava fotografií v Art-n-Coffee na Studiu 6 České televize, foto: Mario Čumpelík

Těšíme se na Vaši návštěvu.
 
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *